IV liga 13 marca, niższe klasy tydzień później

Czwartoligowcy mają wznowić sezon 13 marca, ale jeszcze może się to zmienić (czytaj opóźnić). Natomiast piłkarze klas okręgowych, A i B rundę wiosenną zaczną 20 marca.

Nasz jedyny czwartoligowiec - Iskra Pszczyna - ma za sobą dwa sparingi, a dwa (z Unią Dąbrowa Górnicza i CKS Czeladź) zostały odwołane z powodu obfitych opadów śniegu. W pierwszym meczu zespół prowadzony przez Jana Wleciałowskiego przegrał z małopolskim czwartoligowcem LKS Jawiszowice (grającym trenerem jest tam Przemysław Pitry) aż 0-6, ale pszczyński szkoleniowiec w przerwie zmienił całą jedenastką. W drugim meczu było już lepiej, a Iskra pokonała w Katowicach czołowy zespół okręgówki katowicko-sosnowieckiej, tamtejszą Spartę 4-1 po dwóch golach Tomasza Zawadzkiego (mimo wielu ofert zdecydował się pozostać w Pszczynie) oraz jednym Kamila Komrausa i 16-letniego Kacpra Zielińskiego. Pszczynianie mają jeszcze w planie 4 gry kontrolne: z KS Chełmek, Unią Kosztowy, Tęczą Błędów i LKS Rajsko.
Wśród nowych twarzy w pszczyńskim zespole jest wracający z LKS Łąka Łukasz Mąka, a także grający do tej pory w innych czwartoligowcach pomocnicy - 20-letni Piotr Mika z Drzewiarza Jasienica i rok młodszy Daniel Kręciwilk z GKS II Tychy. Z zespołem trenuje także obrońca LKS Łąka Patryk Kryger (wychowanek Iskry). Natomiast wiosną kibice na pewno nie zobaczą kontuzjowanego Michała Pruska, Radosława Rakowskiego (LKS Studzionka) i Kamila Kułagowskiego (trenuje w Unii Kosztowy). Swój pierwszy ligowy mecz pszczynianie planowo mają rozegrać w niedzielę, 14 marca o godz. 11.00 w Paprocanach z rezerwami GKS Tychy.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 2 (19 lutego 2021r.)

Archiwum numerów

  • Numer 1, 21 stycznia 2021r.
  • Numer 12, 18 grudnia 2020r.
  • Numer 11, 20 listopada 2020r.
  • Numer 10, 16 października 2020r.
  • Numer 9, 18 września 2020r.
  • Numer 8, 21 sierpnia 2020r.
więcej