Cztery medale w PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych

W sobotę, 28 listopada w Kwidzynie odbyły się 92. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy LKS Pszczyna, zdobywając cztery medale.

Nie zawiodła pszczyńska multimedalistka Sylwia Indeka zdobywając swój pierwszy medal w biegach przełajowych w kategorii seniorów - brązowy w biegu na 4 km. Zwyciężyła Paulina Kaczyńska z Pomorza Stargard. W kategorii U23 w biegu na 4 km po tytuł wicemistrzowski sięgnęła Eliza Megger. Zwyciężyła Beata Topka z Talex Borzytuchom.
W biegu na 2 km kategorii U18 srebrny medal zdobyła Wiktoria Prządka. Debiutująca w przełajowych mistrzostwach rok młodsza Sabina Głąbek zajęła 27 miejsce.
W ostatnim biegu mistrzostw na najdłuższym dystansie 8 km po tytuł wicemistrzowski sięgnął Łukasz Jatczak.
W drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorek nasze zawodniczki w składzie: Sylwia Indeka, Eliza Megger oraz Katarzyna Gawlak zajęły czwarte miejsce z tą samą liczbą punktów co brązowe medalistki...
Klubowa trenerka pszczyńskich przełajowców Marzanna Helbik może być dumna ze swoich podopiecznych, którzy teraz mogą przygotowywać się do startów w hali.