Sezon na półmetku

Runda jesienna na piłkarskich boiskach dobiegła końca. Trzecioligowcy rozegrali dwie ostatnie kolejki, w niższych ligach dogrywano mecze zaległe. Co ciekawe, jako jedyna w zaplanowanym terminie, bez żadnych zaległości, zakończyła rozgrywki klasa B.

W III lidze reprezentanci powiatu pszczyńskiego wygrali dwa ostatnie mecze i po pierwszej rundzie plasują się tuż za podium - Pniówek Pawłowice jest czwarty, a LKS Goczałkowice piąty. W 18 kolejce w Goczałkowicach doszło do wydarzenia bez precedensu. Jeszcze kilka lat temu LKS grał w klasie A, a Ruch Chorzów w Ekstraklasie. 21 listopada obie drużyny spotkały się na tym samym szczeblu, i LKS dość niespodziewanie pokonał lidera z Chorzowa 2-1. Prowadzenie „Niebieskim” dał w 29 minucie Mariusz Idzik z rzutu karnego, w 51 minucie wyrównał Bartosz Marchewka, a siedem minut później samobójcze trafienie Patryka Sikory sprawiło, że komplet punktów pozostał w Goczałkowicach.