Pszczyńscy badmintoniści najlepsi w Polsce!

Z odbywającej się w ostatni weekend września w Łęcznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Badmintonie) pszczyńscy zawodnicy wrócili z pięcioma medalami. Indywidualne sukcesy zawodniczek przełożyły się na wynik całej drużyny - UKS Plesbad Pszczyna wygrał klasyfikację klubową.

Dwa złote medale wywalczyła Julia Pławecka. Już rok i dwa lata temu z Darią Zimnol wygrały turniej deblowy na OOM. Złoty medal wygrały po raz trzeci z rzędu. Drugie złoto zawisło na szyi Julii po finale gry mieszanej. Na boisku wystąpiła z Darią Zimnol, jednak po dwóch stronach siatki. W „siostrzanym” pojedynku, po trzech setach wygrała Julia razem z Szymonem Ślepeckim (LKS Technik Głubczyce). Darię wspomagał Jakub Melaniuk (UKS Unia Bieruń). Ciekawostką jest fakt, że obaj partnerzy pszczynianek wygrali także debla chłopców.
Już po półfinałach było wiadomo, że mistrzostwo Polski w grze podwójnej dziewcząt należy do UKS Plesbad Pszczyna. O mistrzostwo walczyły bowiem Julia Pławecka i Daria Zimnol z Antoniną Marszałek i Aleksandrą Wrońską. Po wyrównanej walce złoto zdobyły Julia Pławecka i Daria Zimnol. Brązowy medale dla UKS Plesbad Pszczyna wywalczyła jeszcze Aleksandra Wrońska w grze pojedynczej. Niewiele do medalu zabrakło także Gosi Muszyńskiej.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 1 (21 stycznia 2021r.)

Archiwum numerów

  • Numer 12, 18 grudnia 2020r.
  • Numer 11, 20 listopada 2020r.
  • Numer 10, 16 października 2020r.
  • Numer 9, 18 września 2020r.
  • Numer 8, 21 sierpnia 2020r.
  • Numer 7, 24 lipca 2020r.
więcej