Kornelia Marczak i Dagmara Pękała z medalami Mistrzostw Polski

Brązowe medale z Mistrzostw Polski w Badmintonie, które odbywały się w dniach 17-19 września w Białymstoku, przywieźli zawodnicy UKS Plesbad Pszczyna. Na trzecim stopniu podium stanęli w deblu Kornelia Marczak/ Dagmara Pękała (obie Plesbad) oraz w mikście Kornelia Marczak/ Adam Szolc (Hubertus Zalesie Górne).

Po raz kolejny pszczyńskie zawodniczki udowodniły, że liczą się wśród elity. Warto podkreślić, że po drodze do małego finału zagrały trzy zacięte mecze.
- Miejsce na podium to z pewnością nagroda dla zawodników za ciężkie treningi. Tegoroczny sezon jest specyficzny, dlatego dobra gra naszych zawodników mobilizuje do dalszych treningów. Liczę, że w przyszłości wielokrotnie jeszcze będzie można usłyszeć o wychowankach UKS Plesbad - powiedział trener Damian Pławecki.
Warto nadmienić, że na tydzień przed turniejem seniorów odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców do 23 lat, gdzie znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z Pszczyny. Tytuł Mistrzyń Polski zdobyły Kornelia Marczak i Dagmara Pękała. Z brązowym krążkiem powrócili Dagmara Pękała w singlu kobiet oraz Kornelia Marczak z Adamem Szolcem w mikście.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 1 (21 stycznia 2021r.)

Archiwum numerów

  • Numer 12, 18 grudnia 2020r.
  • Numer 11, 20 listopada 2020r.
  • Numer 10, 16 października 2020r.
  • Numer 9, 18 września 2020r.
  • Numer 8, 21 sierpnia 2020r.
  • Numer 7, 24 lipca 2020r.
więcej