Sylwia Indeka wicemistrzynią Polski

Podczas rozgrywanych we Włocławku w dniach 28-30 sierpnia 96.PZLA Mistrzostwach Polski świetnie spisała się reprezentantka LKS Pszczyna Sylwia Indeka, która w biegu na 5 000 m zdobyła srebrny medal z czasem 16:08,07.

Dla Sylwii to pierwszy sezon startów w kategorii seniorskiej i zdobycie w bardzo trudnych warunkach pogodowych srebrnego medalu na najdłuższym dystansie mistrzostw jest dużym sukcesem. Nasza zawodniczka w kończących mistrzostwa biegu o dwie sekundy przegrała z Katarzyną Jankowską z Podlasia Białystok (16:06,02). Trzecia była Renata Pliś z Maratonu Świnoujście z wynikiem 16:09,68.
- Bieg na 5 000 m był ostatnią konkurencją mistrzostw. Rozgrzewka odbywała się w strugach silnego deszczu. Trudne warunki, stojąca na torach woda, nie sprzyjały w uzyskaniu życiowych rezultatów. Bieg prowadzony był w wolnym tempie, którego rozstrzygnięcie nastąpiło ok. 600 m do mety. Mocno przyspieszyła Katarzyna Jankowska i prowadzenia nie oddała aż do mety. Tu Sylwia popełniła błąd. Nie zareagowała wystarczająco szybko na przyspieszenie Kasi i nie potrafiła zniwelować straty do Jankowskiej. Sylwia ostatni kilometr pokonała w czasie około 2:52,0 (800 m - 2:16) uzyskując wynik 16:08,07 - komentuje klubowa trenerka zawodniczki Marzanna Helbik.

Wychowankowie Iskry z medalami Mistrzostw Polski
Natalia Mach i Jacek Majewski - wychowankowie pszczyńskiej Iskry, obecnie reprezentujący barwy AZS AWF Katowice, przywieźli medale z lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U-23, które w pierwszy weekend września odbyły się w Białej Podlaskiej.
Natalia Mach, która trenuje pod okiem Marka Bieli z Iskry, na zakończenie trudnego, ale udanego sezonu zdobyła srebrny medal w trójskoku z wynikiem 12,84 metra. Tydzień wcześniej we Włocławku Mach zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek. Mogło być lepiej, bo pierwszy skok w jej wykonaniu był bardzo dobry, ale… okazało się, że sędziowie tego skoku nie zmierzyli! Próba została powtórzona, ale skok był spalony. Ostatecznie zaliczony został skok na odległość 12,68 m, który dał naszej zawodniczce wspomniane, czwarte miejsce.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 12 (18 grudnia 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 11, 20 listopada 2020r.
  • Numer 10, 16 października 2020r.
  • Numer 9, 18 września 2020r.
  • Numer 8, 21 sierpnia 2020r.
  • Numer 7, 24 lipca 2020r.
  • Numer 6, 19 czerwca 2020r.
więcej