Ósme miejsce w Polsce siatkarek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna

Martyna Witczak i Paulina Duda - zawodniczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, zajęły 8. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej, które w dniach 24-25 lipca rozegrane zostały w Obornikach Śląskich.

W Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski wzięło udział 16 najlepszych zespołów w kraju, a w tym gronie były również młode siatkarki z Pszczyny, podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki.
Żeby zagrać w finale pszczynianki przeszły trzyetapową drogę eliminacyjną. Rozpoczęły je Półfinałem Mistrzostw Śląska na boisku plażowym Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, podczas którego zajęły 4. miejsce. Dzięki temu awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Śląska w Mysłowicach, podczas których zdobyły brązowy medal i przepustkę do Półfinału Mistrzostw Polski. Turniej ten był rozgrywany w Obornikach Śląskich, a pszczynianki zajęły 7. miejsce co premiowało grą w ścisłym finale.