Iskra wraca do IV ligi

Po trzech latach gry w klasie okręgowej, Iskra Pszczyna wraca w szeregi czwartoligowców. Podopieczni trenera Janusza Iłczyka zakończyli rozgrywki rundy jesiennej na pierwszym miejscu, i zgodnie z decyzją PZPN o utrzymaniu wyników po ostatniej ligowej kolejce, wywalczyli awans.

Iskra rozpoczęła udany sezon pod wodzą nowego trenera Janusza Iłczyka, który wcześniej prowadził m. in. Piasta Gliwice w Młodej Ekstraklasie, a z juniorami Ruchu Chorzów zdobył mistrzostwo Śląska. 51-letni szkoleniowiec pracował też w Unii Kosztowy oraz klubach zagłębiowskich (CKS Czeladź, Unia Dąbrowa Górnicza, Tęcza Błędów, Cyklon Rogoźnik). Pszczynianie z powodu remontu Stadionu Miejskiego wszystkie jesienne mecze jako gospodarze rozgrywali na obiekcie LKS Łąka.
Rozpoczęło się od zwycięstw z BKS Stal Bielsko-Biała 3-2 i Ogrodnikiem Cielmice 1-0. Potem w derbowym spotkaniu Iskra wygrała z LKS Łąka 5-1 (występując w charakterze gości). Po trzech kolejkach pszczynianie mieli więc komplet punktów i szykowali się do meczu z LKS Bestwina (jak się potem okazało, wicemistrzem). Jednak wczesnym rankiem w sobotę 31 sierpnia do klubu napłynęła tragiczna wiadomość o śmierci w wypadku samochodowym Mateusza Witka. Ten 21-letni pomocnik w pierwszych trzech meczach wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, a mecz z Bestwiną miał być dla niego jednym z ostatnich przed planowaną przeprowadzką do Krakowa…
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 7 (24 lipca 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 6, 19 czerwca 2020r.
  • Numer 5, 13 maja 2020r.
  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
  • Numer 4, 26 marca 2020r.
  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
więcej