Rozgrywki zawieszone

W sobotę, 14 marca rundę wiosenną mieli wznowić piłkarze IV ligi, klas okręgowych i klasy A. Jednak 10 marca Komisja do Spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników piłkarskich, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 przesunęła o dwa tygodnie rozpoczęcie wszystkich rozgrywek - seniorskich od IV ligi w dół i młodzieżowych.

Dwa dni później na nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu PZPN rozgrywki III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych kobiet i mężczyzn wszystkich kategorii wiekowych zawieszono do dnia 29 marca 2020 roku włącznie. Wznowienie rozgrywek przewidziano na pierwszy weekend kwietnia, a terminy nieodbytych marcowych kolejek Komisje ds. Rozgrywek Śląskiego ZPN i Podokręgów ustalą wkrótce.
W obecnej sytuacji mało prawdopodobny wydaje się jednak powrót na boiska 4-5 kwietnia, tym bardziej że wszystkie obiekty sportowe są zamknięte, drużyny nie trenują, nie rozgrywają meczów kontrolnych. Trudno byłoby więc z dnia na dzień wrócić do grania. Bardziej prawdopodobny jest powrót w poświąteczny weekend 18-19 kwietnia, ale to i tak jest wersja optymistyczna. Wiadomo na pewno, że rozgrywki w każdej klasie rozgrywkowej muszą zakończyć się do 30 czerwca.
Zarząd PZPN na tym samym zebraniu wziął pod uwagę również możliwość całkowitego zakończenia sezonu, pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów. W takim wypadku kolejność drużyn w końcowej tabeli sezonu 2019/2020 byłaby taka, jak po ostatniej rozegranej kolejce (w przypadku IV lig i klas niższych - po rundzie jesiennej).
Sytuacja jest jednak dynamiczna, a kolejne decyzje poznamy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, kiedy będzie się kończył okres zawieszenia.

Siatkarki PLKS Pszczyna po rundzie zasadniczej zajęły szóste miejsce w tabeli drugiej ligi grupy czwartej. W najbliższy weekend miały rozpocząć grę o utrzymanie.
W fazie play out (do trzech zwycięstw) przeciwnikiem pszczynianek będzie ostatni w tabeli Maraton Krzeszowice, a pierwsze dwa mecze miały odbyć się w dniach 21-22 marca w Pszczynie. Jednak również Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił zawiesić rozgrywki do odwołania, a nowe terminy mają być podane po unormowaniu sytuacji epidemiologicznej.
Również w siatkówce (szczególnie w niższych ligach) całkiem prawdopodobne wydaje się wcześniejsze zakończenie sezonu i kolejność w tabeli po ostatniej kolejce rozgrywek.
Już teraz wiadomo, że nie odbędzie się zaplanowany na 22-24 maja międzynarodowy turniej badmintona juniorów Victor Polish Open U 17 Pszczyna 2020, który miał być rozgrywany w halach POSiR i GOSiR w Goczałkowicach. W tym wypadku decyzję o odwołaniu podjął Polski Związek Badmintona.

Wojtek Studzieński
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 2 (19 lutego 2021r.)

Archiwum numerów

  • Numer 1, 21 stycznia 2021r.
  • Numer 12, 18 grudnia 2020r.
  • Numer 11, 20 listopada 2020r.
  • Numer 10, 16 października 2020r.
  • Numer 9, 18 września 2020r.
  • Numer 8, 21 sierpnia 2020r.
więcej