Powalczyły z liderem

Siatkarki PLKS-u Pszczyna doznały kolejnych dwóch porażek w rozgrywkach czwartej grupy drugiej ligi. Po dość niespodziewanej i gładkiej porażce w Halembie, mało kto liczył na sukces w meczu z Płomieniem Sosnowiec.

Płomień jest zdecydowanym faworytem rozgrywek, do tej pory stracił zaledwie punkt. Potwierdził to w pierwszym secie sobotniego spotkania w Pszczynie, wygrywając do 17. Ale w drugiej odsłonie bardzo dobrze spisały się podopieczne trenera Wiesława Czai, i tym razem one zwyciężając do 21 doprowadziły do stanu 1-1. Świetni zaczął się też trzeci set, w którym pszczynianki prowadziły już 12-8. Potem jednak zaczęły popełniać seryjnie błędy w przyjęciu i ataku. Sosnowiczanki szybko odrobiły straty i wygrały do 19. Ostatni set okazał się bliźniaczo podobny do pierwszego - zawodniczki trenera Krzysztofa Zabielnego znów zwyciężyły do 17.
W sobotę 30.listopada PLKS rozegra ostatni mecz pierwszej rundy zasadniczej w Lublinie z AZS UMCS. Tydzień później pszczynianki pauzują, a rundę rewanżową rozpoczną 14.grudnia od wyjazdowego spotkania z Tomasovią Tomaszów Lubelski.