Sukcesy młodych badmintonistek z Pszczyny

Kiedy w maju 2018 roku Daria Zimnol i Julia Pławecka zdobyły złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, była to spora niespodzianka. Od tego momentu ich badmintonowe życie nabrało tempa.

W 2019 roku obroniły tytuł Mistrzostw Polski, zakwalifikowały się też do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy do lat 17. Na przełomie października i listopada przebywały na zawodach i krótkim zgrupowaniu w Korei Południowej. Wyjazd został zorganizowany przez Polski Związek Badmintona dla młodych reprezentantów Polski. Doszedł do skutku dzięki koreańskim trenerom polskiej kadry narodowej Kim Young Man i Yung Mi Lee. Nasze zawodniczki zagrały w turnieju Woncheon Yonex Korea Junior Open International Challenge 2019. Oprócz doświadczenia dziewczyny zdobyły także punkty do światowego rankingu. Najwięcej zdobył mikst Julia Pławecka i Szymon Ślepecki (LKS Technik Głubczyce) za dotarcie do 1/8 finału.
Oprócz walorów sportowych, wyjazd wykorzystany został także do poznania tego orientalnego kraju. - Poziom turnieju był wysoki. Trenowałyśmy dwa razy dziennie. Najpierw grałyśmy na turnieju w Miryang, potem przeniosłyśmy się do Hwansun, gdzie miałyśmy treningi w hali imienia legendarnego koreańskiego badmintonisty Lee Yong Dae - krótko opisują swój koreański pobyt Daria i Julia.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 7 (24 lipca 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 6, 19 czerwca 2020r.
  • Numer 5, 13 maja 2020r.
  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
  • Numer 4, 26 marca 2020r.
  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
więcej