Iskra współliderem, Wisła tuż za podium

Piłkarze Iskry Pszczyna nie wykorzystali okazji, by zostać samodzielnym liderem, remisując w Łące z MKS Lędziny. Nadspodziewanie dobrze spisuje się beniaminek z Wisły Wielkiej, który wygrał dwa kolejne mecze. Po czterech grach bez zwycięstwa LKS Łąka rozgromił czerwoną latarnię tabeli. Studzieniczanie dwa razy wygrali i dwa przegrali, a cenne punkty z wyjazdów przywiózł LKS Rudołtowice-Ćwiklice.

Iskra w meczu 7.kolejki grała w Bielsku-Białej z rezerwami Rekordu, i po 11 minutach niespodziewanie przegrywała dwoma golami. Ale pszczynianie mają w swoich szeregach Michała Pruska (lider strzelców wraz z Dariuszem Kołodziejem, po 8 goli na koncie) i Tomasza Zawadzkiego (wicelider, 7 trafień). Właśnie ten duet jeszcze przed przerwą zdobył po dwie bramki (szczególnie podobać mogła się czwarta Pruska, który odebrał piłkę przeciwnikowi na środku boiska i przelobował bramkarza z 25 metrów) i pszczynianie prowadzili 4-2. W drugiej połowie oba zespoły stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji, ale wynik się nie zmienił. W środę w zaległym meczu Iskra wygrała skromnie z LKS Bestwina, a jedynego gola zdobył w 42.minucie Kamil Kułagowski, skutecznie główkując po rzucie rożnym. Zwycięstwo zostało jednak okupione fatalną kontuzją kapitana Mateusza Żelazo, który na początku drugiej połowy doznał, jak się później okazało, zerwania więzadeł w kolanie.