Przełamanie Goczałkowic

Po dwóch ligowych porażkach i przegranej w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy, piłkarze LKS Goczałkowice zdobyli komplet punktów na trudnym terenie Kuźni Ustroń.

W siódmej kolejce doszło do meczu na szczycie. Rewelacyjny beniaminek z Książenic, będący liderem tabeli, podejmował na boisku w Bełku wicelidera z Goczałkowic. Gospodarze zwyciężyli 2-1 po golach Michała Pieczki i Rolanda Buchały. Honorowe trafienie dla gości kwadrans przed końcem zaliczył grający trener Damian Baron. Tydzień później goczałkowiczanie grali z zajmującą miejsce w strefie spadkowej Odrą Centrum Wodzisław. Młody zespół gości udowodnił, że ma patent na LKS. Prowadzenie dla wodzisławian uzyskał w 40.minucie grający trener Robert Tkocz. Chwilę po zmianie stron drugiego gola zdobył Daniel Podbioł, ale w 57.minucie Łukasz Hanzel zapewnił gospodarzom kontakt. Ostatnie słowo należało do Odry Centrum - w 82.minucie 17-letni Kacper Skrenik ustalił wynik na 1-3. Potem była pucharowa porażka 0-3 z Polonią Łaziska Górne, ale kilka dni później winy zostały odkupione.