Podwójne derby dla beniaminków

6. września w piątej grupie klasy okręgowej rozegrane zostały dwa derbowe mecze. Mistrz tyskiej klasy A LKS Wisła Wielka podejmował Iskrę Pszczyna, a LKS Łąka grał z wicemistrzem - LKS Rudołtowice-Ćwiklice. Niespodziewanie górą w tych spotkaniach byli beniaminkowie.

Przed meczem w Wiśle minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego piłkarza Iskry Mateusza Witka, którego pogrzeb odbył się dzień wcześniej. Gospodarze nie mieli sentymentów dla rywali i ku uciesze licznej widowni wygrali 3-2. Co ciekawe, wszystkie gole padły w niespełna pół godziny premierowej odsłony. Prowadzenie dał wiślanom w 8.minucie Sebastian Wilk, wykorzystując sytuację sam na sam z Mateuszem Tkaczem. Pięć minut później było już 2-0, bo po rzucie wolnym grającego trenera Radosław Kotasa najwięcej zimnej krwi pod bramką zachował Kamil Walecki. Goście złapali kontakt w 18.minucie, kiedy Kamil Komraus sfinalizował podanie Michała Pruska. Jednak w 20.minucie ponownie wrzutka z wolnego i Wilk tym razem głową podwyższa na 3-1. Drugiego gola dla przyjezdnych zdobył w 28.minucie głową Sławomir Piech. Po zmianie stron Iskra miała świetne okazje, by doprowadzić do remisu (z bliska strzelali Andrzej Żur i Michał Prusek), lecz zabrakło im precyzji.