Czarni Piasek reaktywacja

Okazale wypadł powrót piłkarzy Czarnych Piasek na boisko. Po rocznej przerwie klub wystartował w rozgrywkach klasy B i na inaugurację nie dał szans drużynie z Mizerowa, która również wróciła na piłkarską mapę. Trzecim „nuworyszem” jest AKS Nadwiślan Góra.

Zespół z Piasku oparty jest na drużynie juniorów, która nieźle poczynała sobie w poprzednim sezonie w rozgrywkach młodzieżowych. Zespół prowadzony przez trenera Damiana Wieczorka wspomagają trzej doświadczeni zawodnicy - Jacek Biedrzycki, wracający po prawie dekadzie gry w LKS Łąka, Krupińskim Suszec i Iskrze Pszczyna, Janusz Maślorz i Adam Ćwierz. I to właśnie rutyniarze zapewnili zwycięstwo w premierowym występie, chociaż okazji było co niemiara. Worek z bramkami rozwiązał tuż przed przerwą występujący w środku pomocy Biedrzycki, finalizując dogranie z rzutu rożnego. Kolejne gole padły w ostatnim kwadransie - na 2-0 podwyższył Maślorz, chwilę potem trzeciego gola zdobył Ćwierz, a wynik ustalił w 84.minucie pięknym strzałem w „okienko” Maślorz. Goście grali już wtedy w dziesięciu, bo jedyną zmianę wykorzystali pół godziny wcześniej, a gdy inny zawodnik doznał kontuzji, musieli sobie radzić w osłabieniu.