Sylwia Indeka mistrzynią Polski w biegu na 5000 metrów

Reprezentująca LKS Pszczyna Sylwia Indeka zdobyła złoty medal w biegu na 5 kilometrów podczas Mistrzostw Polski U23, które w ubiegłą sobotę odbyły się w Szczecinku. Jej wynik to 16:20,61.

Trzy tygodnie wcześniej Sylwia została mistrzynią Polski do lat 23 w biegu na 10 kilometrów, o czym pisaliśmy w poprzednim numerze. To drugi złoty medal zdobyty przez pszczyńską multimedalistkę w tym roku, a czternasty w historii udziału w Mistrzostwach Polski od 2012 roku.
Mistrzostwa Polski U20 i U23 w biegu na 5 000 metrów odbyły się po raz pierwszy w historii poza główną imprezą mistrzostw Polski. Zawody, jak przystało na rangę mistrzostw, odbyły się w doskonałej atmosferze, towarzyszącej ceremonii otwarcia stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół nr 6 w Szczecinku. Dopisała również pogoda, która nie rozpieszczała zawodników w początkowych startach w sezonie, a która teraz sprzyjała uzyskiwaniu bardzo dobrych wyników.
Co również ważne, Indeka oprócz tytułu mistrzowskiego jako jedyna uzyskała minimum kwalifikacyjne Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Europy U23, które odbędą się w szwedzkim Gavle w dniach 11-14.lipca. Na starcie stanęło 17 zawodniczek, w tym dwie reprezentantki LKS Pszczyna - Sylwia Indeka i Eliza Megger. - To był teatr dwóch aktorek, mówi trenerka naszych biegaczek Marzanna Helbik.