Medalowe sukcesy Plesbadu

Ogromny sukces odnieśli reprezentanci pszczyńskiego UKS Plesbad podczas 25.Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Daria Zimnol i Julia Pławecka obroniły tytuł mistrzowski sprzed roku.

W świętokrzyskim Suchedniowie, gdzie w dniach 9-12.maja rozgrywana była Olimpiada (będąca również Mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej), pszczynianki podobnie jak rok temu w Tarnowie Podgórnym pokonały w finale Dominikę Chojnacką i Marcelinę Franczuk 2-1.
Natomiast swój pierwszy wielki sukces odniosły Antonina Marszałek i Aleksandra Wrońska, zdecydowanie i pewnie docierając do półfinału. W bezpośredniej walce o finał uległy minimalnie parze Chojnacka/Franczuk. Niewiele więc brakowało, by finał debla dziewcząt był wewnętrzną sprawą Plesbadu. Ostatecznie Antonina i Ola zdobyły brązowy medal. Również brązowy krążek w grze pojedynczej kobiet dorzuciła Daria Zimnol.
Wszystkie te dobre wyniki dziewcząt oraz postawa Pawła Marszałka doprowadziły do historycznego sukcesu Plesbadu. Zawodnicy zwyciężyli bowiem w klasyfikacji klubów (wspólnie z Chojnikiem Jelenia Góra), a dodatkowo województwo śląskie okazało się najlepsze w kategorii województw. W sumie w Suchedniowe wystartowało 117 badmintonistów, reprezentujących 15 województw. Dodajmy, że w grze pojedynczej mężczyzn triumfował Andrzej Niczyporuk z AZS UW Warszawa, a w singlu kobiet zwyciężyła Joanna Podedworny z UKS Unia Bieruń.