Turniej na miarę Europy

Sporym sukcesem organizacyjnym zakończył się rozgrywany w dniach 15-17.marca w Pszczynie badmintonowy turniej Victor Polish U17 International i Victor Youth International U13 i U11.

Impreza odbywała się w dwóch halach: Śląskiego Centrum Tenisa przy ul. Bieruńskiej (U17) i pszczyńskiego POSiR-u (U13 i U11). Na starcie stanęło ponad 300 zawodników z 16 państw, m. in. z Anglii, Belgii, Holandii, Chorwacji, Hiszpanii, Niemiec i Polski - wśród nich sześcioosobowa reprezentacja UKS Plesbad ze złotymi medalistkami gry deblowej Mistrzostw Polski U17, Julią Pławecką i Darią Zimnol.
Wśród siedemnastolatków najwięcej powodów do radości mieli Serbowie. W trzech finałach wystąpił Sergej Lukić, któremu udało się wygrać w deblu w parze z Mihajlo Tomiciem. W pasjonującym finale po trzech setach (w ostatnim 22-20) pokonali parę z Niemiec Kian-Yu Oei/Malik Bourakkadi. W finale singla Lukić również w trzech setach przegrał z Kianem-Yu Oei, ale wtedy zmagał się już z kontuzją, przez co bez gry musiał oddać finał miksta.
Trzy sety rozegrały też finalistki debla dziewczyn. Angielki Gauri Shidhaye/Lisa Curtin pokonały 2-1 Czeszki Katerinę Valentovą i Sonię Horinkovą. W finale singla dziewczyn Hiszpanka Ania Setien w dwóch setach zwyciężyła Shidhaye, która z kolei w półfinale wygrała z bierunianką Joanną Podedworny. Brąz dla Polski w grze deblowej wywalczyli też chłopcy - Jakub Melaniuk (Milenium Warszawa) i Szymon Ślepecki (Technik Głubczyce).
Z pszczyńskich zawodników najlepiej spisała się Julia Pławecka. W grze mieszanej z Adrianem Krawczykiem (OSSM Białystok)w bezpośredniej walce o medal (ćwierćfinał) ulegli rozstawionym z numerem 1 Hiszpanom Jacobo Fernandez/Lucia Rodriguez. Dużo lepsze wyniki zanotowali w hali POSiR młodsi reprezentanci Plesbadu. Swoje kategorie wygrali: Olga Szwarnowiecka (singiel U11), Szwarnowiecka/Hanna Stachera (debel U11) i Artur Molak/Damian Zimnol (debel U13).
Organizatorami Victor Polish U17 International byli: UKS Plesbad Pszczyna, Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Pszczynie, POSiR, MORiS, Śląskie Centrum Tenisa, Polski Związek Badmintona, Badminton Europe oraz pszczyńscy badmintoniści - wolontariusze, którzy wykonali mnóstwo dobrej roboty.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 14 (11 października 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 13, 20 września 2019r.
  • Numer 12, 29 sierpnia 2019r.
  • Numer 11, 31 lipca 2019r.
  • Numer 10, 11 lipca 2019r.
  • Numer 9, 13 czerwca 2019r.
  • Numer 8, 23 maja 2019r.
więcej