Tercet powalczy o awans (podsumowanie jesieni)

Czołówka tabeli pierwszej grupy ZINA Klasy Okręgowej jest podobna, jak w zeszłym sezonie. Wówczas awans wywalczyła Unia Kosztowy, a za jej plecami uplasowały się Podlesianka, Pogoń Imielin i AKS Mikołów.

Tym razem na czele są mikołowianie, a ich głównymi rywalami do awansu będą drużyny z Imielina i Podlesia. Status quo zachowała pszczyńska Iskra, która podobnie jak na mecie zeszłorocznych zmagań zajmuje piąte miejsce. W Mikołowie przed sezonem doszło do zmiany trenera. Roberta Gąsiora (został nowym szkoleniowcem Iskry) zastąpił były piłkarz chorzowskiego Ruchu i jego drugi trener - Marcin Molek. W klubie pojawiło się kilku nowych zawodników, a największym wzmocnieniem okazał się rozgrywający Paweł Lesik. Tylko cztery punkty do lidera tracą Pogoń i Podlesianka, w których nie doszło do większych zmian kadrowych. Jedni i drudzy głośno mówią o szturmie na czwartą ligę.
Nieźle spisuje się Iskra Pszczyna, z której latem odszedł najlepszy strzelec Michał Prusek i pomocnik Adrian Kopacz. Obaj przenieśli się do trzecioligowego Pniówka Pawłowice, gdzie ściągnął ich były szkoleniowiec pszczynian Grzegorz Łukasik. Niespodziewanie zastępcą Pruska został dotychczasowy bramkarz Radosław Rakowski, który grając w ataku zdobył siedem goli i jest najlepszym snajperem w drużynie. Dużo wnieśli do niej również doświadczony Tomasz Leszczyński, a także wracający po kontuzji młody skrzydłowy Mateusz Witek.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 16 (15 listopada 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 15, 25 października 2019r.
  • Numer 14, 11 października 2019r.
  • Numer 13, 20 września 2019r.
  • Numer 12, 29 sierpnia 2019r.
  • Numer 11, 31 lipca 2019r.
  • Numer 10, 11 lipca 2019r.
więcej