Sport

• Jakub Machulec zwycięzcą Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

7. września w Opolu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkoatletyce (dla województw opolskiego i śląskiego). Dwa medale zdobyli zawodnicy LKS Pszczyna - Jakub Machulec złoty w biegu na 1 000 metrów, a Sabina Głąbek brązowy na 600 metrów.

więcej
  • Podwójne derby dla beniaminków

6. września w piątej grupie klasy okręgowej rozegrane zostały dwa derbowe mecze. Mistrz tyskiej klasy A LKS Wisła Wielka podejmował Iskrę Pszczyna, a LKS Łąka grał z wicemistrzem - LKS Rudołtowice-Ćwiklice. Niespodziewanie górą w tych spotkaniach byli beniaminkowie.

więcej
  • Piotr Ćwielong zawodnikiem LKS Goczałkowice

Kolejnym znanym piłkarzem, który dołączył do LKS Goczałkowice jest 33-letni Piotr Ćwielong, były reprezentant Polski. Popularny „Pepe” po raz pierwszy w nowych barwach zaprezentował się w pucharowym meczu z LKS Woszczyce, w którym zdobył jedną z ośmiu bramek.

więcej
  • PLKS z nowym trenerem i w nowej grupie

Nowym trenerem siatkarek PLKS Pszczyna został 67-letni Wiesław Czaja. Zastąpił na tym stanowisku Pawła Wrzeszcza, który zrezygnował po poprzednim sezonie.

więcej
  • Rudołtowice także w okręgówce!

Kilka dni przed startem nowego sezonu z rozgrywek z powodu problemów kadrowych wycofała się Fortuna Wyry. Zgodnie z regulaminem, jej miejsce zajęła drużyna z drugiego miejsca z wyższą średnią punktów z podokręgów tyskiego i bielskiego. W tym przypadku LKS Rudołtowice-Ćwiklice...

więcej
  • Czarni Piasek reaktywacja

Okazale wypadł powrót piłkarzy Czarnych Piasek na boisko. Po rocznej przerwie klub wystartował w rozgrywkach klasy B i na inaugurację nie dał szans drużynie z Mizerowa, która również wróciła na piłkarską mapę. Trzecim „nuworyszem” jest AKS Nadwiślan Góra.

więcej
  • Świetne wyniki Elizy Megger i Sylwii Indeki na Mistrzostwach Europy

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki LKS Pszczyna Eliza Megger i Sylwia Indeka podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy U23, rozgrywanych 11-14.lipca w szwedzkim Gavle. Eliza zajęła czwarte miejsce w biegu na 1 500 metrów, a Sylwia była ósma na 5 000 metrów.

więcej
  • Zmiany na trenerskich ławkach

W letniej przerwie doszło w naszych klubach do kilku zmian wśród szkoleniowców. Nowi trenerzy prowadzą pszczyńską Iskrę i LKS Łąka, ale także kilka klubów z klasy A i B.

więcej
  • Zmarł Zbigniew Ogierman

27.lipca w wieku 54 lat zmarł Zbigniew Ogierman, jeden z najbardziej utalentowanych pszczyńskich piłkarzy. To pierwszy wychowanek LKS Stara Wieś, który zadebiutował w piłkarskiej ekstraklasie (wiosną 1984 roku w barwach Szombierek Bytom, w meczu z Bałtykiem Gdynia).

więcej
  • Eliza Megger i Sylwia Indeka najlepsze w Polsce

Podczas rozgrywanych w ostatni weekend czerwca w Lublinie 36.PZLA Młodzieżowych Mistrzostw Polski reprezentantki LKS Pszczyna Eliza Megger i Sylwia Indeka zajęły pierwsze i drugie miejsce w biegu na 500 metrów.