Sport

• Świetne wyniki Elizy Megger i Sylwii Indeki na Mistrzostwach Europy

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki LKS Pszczyna Eliza Megger i Sylwia Indeka podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy U23, rozgrywanych 11-14.lipca w szwedzkim Gavle. Eliza zajęła czwarte miejsce w biegu na 1 500 metrów, a Sylwia była ósma na 5 000 metrów.

więcej
  • Zmiany na trenerskich ławkach

W letniej przerwie doszło w naszych klubach do kilku zmian wśród szkoleniowców. Nowi trenerzy prowadzą pszczyńską Iskrę i LKS Łąka, ale także kilka klubów z klasy A i B.

więcej
  • Zmarł Zbigniew Ogierman

27.lipca w wieku 54 lat zmarł Zbigniew Ogierman, jeden z najbardziej utalentowanych pszczyńskich piłkarzy. To pierwszy wychowanek LKS Stara Wieś, który zadebiutował w piłkarskiej ekstraklasie (wiosną 1984 roku w barwach Szombierek Bytom, w meczu z Bałtykiem Gdynia).

więcej
  • Eliza Megger i Sylwia Indeka najlepsze w Polsce

Podczas rozgrywanych w ostatni weekend czerwca w Lublinie 36.PZLA Młodzieżowych Mistrzostw Polski reprezentantki LKS Pszczyna Eliza Megger i Sylwia Indeka zajęły pierwsze i drugie miejsce w biegu na 500 metrów.

więcej
  • Pszczynianie ze srebrem Mistrzostw Europy

Paweł Pietryja w parze z Kornelią Marczak zdobyli srebrny medal w grze mieszanej podczas rozgrywanych w Łodzi Akademickich Mistrzostw Europy.

więcej
  • Jacek Majewski mistrzem Polski juniorów

Zawodnik pszczyńskiej Iskry Jacek Majewski zdobył złoty medal w biegu na 400 metrów podczas odbywających się w dniach 3-5 lipca w Raciborzu Mistrzostw Polski Juniorów (U20).

więcej
  • Sylwia Indeka Akademicką Mistrzynią Polski

Świetną formę prezentuje w tym sezonie Sylwia Indeka. Jankowiczanka po złotych medalach młodzieżowych Mistrzostw Polski na 5 000 i 10 000 metrów, tym razem okazała się najlepsza w kraju wśród studentów w biegu na 1 500 metrów.

więcej
  • Medale Mistrzostw Śląska

Zawodnicy LKS Pszczyna Natan Fiedeń i Łukasz Jatczak zostali wicemistrzami Śląska. Fiedeń był drugi w biegu na 200 metrów seniorów, a Jatczak zdobył srebro na 2 000 metrów przez płotki juniorów.

więcej
  • ZINA Klasa okręgowa grupa I

Iskra remisuje z liderem, Łąka się utrzymuje, Studzienice przegrywają.

więcej
  • Sylwia Indeka mistrzynią Polski w biegu na 5000 metrów

Reprezentująca LKS Pszczyna Sylwia Indeka zdobyła złoty medal w biegu na 5 kilometrów podczas Mistrzostw Polski U23, które w ubiegłą sobotę odbyły się w Szczecinku. Jej wynik to 16:20,61.