Płyta zespołu sPolish Radio

W grudniu ukazała się długo oczekiwana płyta zespołu sPolish Radio. Są wprawdzie na niej trzy utwory ale to zapewne nie koniec. Bardzo dobrym i ważnym impulsem była nagroda. Na przeglądzie zespołów muzycznych „Żubrowisko” 2016 kapela sPR zdobyła drugie miejsce i nagrodę burmistrza. Pieniądze przeznaczono na nagranie i wydanie swojego autorskiego mini albumu. Tytuły poszczególnych utworów to: 1. Yummy, 2. Won’t let you down, 3. Siła.

Zespół tworzą: Alicja Mazur-Rokita - wokal, Damian Kocur - instrumenty klawiszowe, Michał Wala - gitary, Sebastian Lampart - bas, Wojciech Prządka - perkusja. Pierwszym gitarzystą zespołu był Wiktor Solik.
Swoją historię zespół datuje od 2014 roku (wcześniej grali w różnych kapelach). Połączyło ich wspólne granie coverów. Z czasem sami zaczęli tworzyć i teksty i muzykę.
Zespół jest bardzo popularny, przede wszystkim grając bierze udział w przeróżnych akcjach charytatywnych, daje też koncerty na pszczyńskich imprezach. I tak: Światowe Dni Młodzieży 2016 - fantastyczny koncert na placu przed kościołem pw. Podwyższenia Krzyża, Motoserce, Dni Pszczyny, Nocny Bieg po Pszczynie.
W 2017 roku, pod koniec kwietnia, zaprzyjaźniony zespół słowacki zaprosił sPolish Radio na koncerty na Słowację, a może i na Węgry. Powodzenia!
Dla fanów i miłośników zespołu podajemy namiary zamówienia i nabycia krążka na stronie internetowej www.facebook.com/spolish.radio/ lub na koncertach zespołu.
Gratulujemy i czekamy na dalsze nagrania i koncerty.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 1 (24 stycznia 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
  • Numer 8, 23 sierpnia 2023r.
  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
więcej