Nieco inny las

Książka na wyciszenie, uspokojenie, powieść refleksyjna, niespieszna, z nikłą akcją. Wzruszająca opowieść o japońskim chłopcu, który, urzeczony dźwiękami fortepianu, pokochał muzykę, toteż swoje życie i zawód związał z muzyką jako stroiciel fortepianów.

W dźwiękach instrumentu słyszał szum i zapach lasu, szelest liści, szmer potoków w górskiej miejscowości skąd pochodził. Doskonalenie dźwięków fortepianu kojarzyło mu się z przyrodą i tym samym, autorka idąc tą drogą, wprowadza czytelnika w świat muzyki i natury. Stalowe struny fortepianu i filcowe młoteczki, które uzupełniają wnętrze instrumentu, to właśnie tytułowy las z wełny i stali.
Młodego stroiciela otaczają współpracownicy firmy, w której pracuje, podzielający jego pasję, jest też zauroczenie rówieśniczką - pianistką, dla której godziny spędzone na ćwiczeniach i koncertach stanowią podstawę jej życiowych działań i marzeń.
Recenzent: ta książka „to nastrojowa opowieść o dorastaniu, szukaniu własnej drogi w pokonywaniu słabości, a przede wszystkim o odnajdywaniu celu”.
Natsu Miyashita - ur. w 1967 roku japońska pisarka. Książka przetłumaczona została na wiele języków.
„Las z wełny i stali”. Tłum. Dariusz Latoś. Wyd. „Kwiat Orientu”. Skarżysko-Kamienna 2020.

Barbara Solarska
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 4 (24 kwietnia 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 3, 27 marca 2024r.
  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
więcej