Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej przygotowała nową atrakcję. Oferuje cztery wersje pieszych wycieczek po mieście z przewodnikiem.
więcejRozbłyski, lśnienia, koronki myśli, precyzja i wyczucie słowa, elegancja w doborze skojarzeń i wyrażeń. Przekaz jasny i wyrazisty, jednym słowem - literatura wysokich lotów. To zbiór esejów-impresji łączących muzykę, pejzaże i włóczęgę samochodem przez bliższe i dalsze strony...
więcejDo końca listopada w Stajniach Książęcych Muzeum Zamkowego można oglądać prace wybitnego satyryka, grafika, scenografa i autora filmów animowanych Andrzeja Czeczota.
więcejPrzez wiele lat w kalendarzu imprez widniała „Pszczyńska noc teatru” organizowana przez Stowarzyszenie „take tam…” im. Artystów Międzywojnia oraz Pszczyńskie Centrum Kultury. Był to weekend poświęcony twórczości amatorskich zespołów teatralnych z Pszczyny i okolic. Niestety,...
więcejKsiążka na wyciszenie, uspokojenie, powieść refleksyjna, niespieszna, z nikłą akcją. Wzruszająca opowieść o japońskim chłopcu, który, urzeczony dźwiękami fortepianu, pokochał muzykę, toteż swoje życie i zawód związał z muzyką jako stroiciel fortepianów.
więcejO autorze: Zbigniew Rokita (ur. 1989 r.) - reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Współpracuje m. in. z „Tygodnikiem Powszechnym”, „Polityką”, „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Wieloletni sekretarz redakcji dwumiesięcznika „Nowa...
więcejPo raz XVII został zorganizowany Festiwal Muzyki Kameralnej Musica da Chiesa. W sobotę, 20 listopada o godz. 19.00 wystąpił zespół Vox Tribus - Jacek Heczko-skrzypce, Tomasz Pająk-klarnet, Paweł Seligman-organy, natomiast w niedzielę, 21 listopada zaprezentował się Pszczyński Zespół...
więcejW Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy prac artystów związanych z Klubem Plastyków „Zdrzadełko”. W tym roku klub obchodzi swoje 60-lecie.
więcejW pszczyńskim skansenie odbyła się kolejna edycja „Spotkań pod brzymem”. Przegląd zespołów ludowych ziemi pszczyńskiej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników folkloru. To również wydarzenie promujące śląską kulturę i regionalne dziedzictwo.
więcej„Ja, deprawator” - to zapiski codziennych faktów z życia autora z lat 2016-2918. Fakty przeplatane są spostrzeżeniami, refleksjami dotyczącymi także życia politycznego, społecznego i kulturalnego.
więcej