Elektromobilność nabiera rozpędu

Tysiąc stacji ładowania pojazdów elektrycznych rocznie będzie wyjeżdżać z nowo otwartego Centrum Elektromobilności w Pszczynie. Zakład Produkcji Urządzeń Elektrycznych zapowiada, że to dopiero pierwszy z trzech etapów rozbudowy zakładu.

Jak podkreśla prezes zarządu spółki, Michał Wypychewicz, wybór miejsca padł na Pszczynę, ponieważ okoliczny rynek pracy jest bogaty w wykształconych ludzi. - W związku z tym, że nasze wyroby są bardzo złożone technicznie, wymagają dużej wiedzy inżynieryjnej. Wierzymy, że właśnie tutaj znajdziemy kompetentnych pracowników. Ponadto Pszczyna jest świetnie zlokalizowana zarówno dla wymogów logistyki krajowej, jak i międzynarodowej.
W zakładzie produkowane są magazyny energii oraz szybkie ładowarki samochodowe typu EV-C, które oferują moc ładowania do 150 kW. Firma postawiła także na nowoczesny, estetyczny design, wpisujący się w aktualne wzornictwo. Stacje są wykonane z trwałych materiałów, z interfejsem przyjaznym dla użytkownika. Możliwa moc ładowarki DC to 50 kW, 100 kW, 150 kW, która jest w łatwy sposób skalowalna.
Dynamiczny podział mocy ładowania pozwala na jednoczesne ładowanie trzech różnych pojazdów. Dodatkowo modułowość jej budowy sprawia, że można ją rozbudowywać, zwiększając dostępną moc. Ta elastyczność zastosowań ma ogromne znaczenie przy stale rozwijającym się rynku samochodów elektrycznych.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 5 (29 maja 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 4, 24 kwietnia 2024r.
  • Numer 3, 27 marca 2024r.
  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
więcej