Działania Urzędu Miejskiego w zakresie walki ze smogiem

14 listopada obchodzony jest Dzień Czystego Powietrza. To doskonała okazja, by przypomnieć, jak ważne jest nasze środowisko i pokazać w jak wielu dziedzinach gmina Pszczyna walczy ze smogiem.

- Walka o czyste powietrze w Pszczynie jest naszym - wszystkich mieszkańców gminy - priorytetem - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol i dodaje, że gmina Pszczyna działa na wielu obszarach, które mają zwiększyć bezpieczeństwo ekologiczne. - Oddajemy w ręce mieszkańców liczne instrumenty finansowe i dajemy możliwości, by na związane z ekologią inwestycje pozyskać odpowiednie środki. Prowadzimy działania edukacyjne i informacyjne, budujemy świadomość i szerzymy wiedzę na temat wyjątkowego ekosystemu ziemi pszczyńskiej, o który należy dbać. W 2018 roku uruchomiliśmy komunikację gminną i cały czas udoskonalamy infrastrukturę rowerową.
Szereg prowadzonych przez gminę Pszczyna działań ekologicznych jest wieloaspektowy. Obejmuje wspomniane dofinansowania do inwestycji prowadzonych przez mieszkańców i działania edukacyjne, ale także permanentny monitoring jakości powietrza, kontrole palenisk oraz organizację transportu alternatywnego dla wzmożonego ruchu samochodowego.
- Cieszę się, że wiele środowisk dostrzega pracę Urzędu Miejskiego w zakresie walki ze smogiem. Bardzo często mieszkańcy wspierają nas pomysłami, a instytucje wojewódzkie i centralne pomagają w realizacji konkretnych inicjatyw. Liczę, że również organizacje dziś krytykujące te poczynania w internecie i wykorzystujące każdą okazję do słownych utarczek, zasiądą z nami przy wspólnym stole i włączą się w realną walkę ze smogiem - mówi burmistrz.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 9 (16 września 2021r.)

Archiwum numerów

  • Numer 8, 18 sierpnia 2021r.
  • Numer 7, 15 lipca 2021r.
  • Numer 6, 17 czerwca 2021r.
  • Numer 5, 20 maja 2021r.
  • Numer 4, 22 kwietnia 2021r.
  • Numer 3, 18 marca 2021r.
więcej