Można już jeździć rowerami miejskim

Od piątku, 25 maja pszczynianie, turyści odwiedzający miasto, a także kuracjusze goczałkowickiego uzdrowiska mogą korzystać z wypożyczalni rowerów miejskich. Do ich dyspozycji jest 8 stacji i 80 rowerów.

Miejski rower można wypożyczać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu do końca września. Stacje rozlokowano na rynku przy Bramie Wybrańców, osiedlu Piastów, osiedlu Stara Wieś, osiedlu Daszyńskiego, obok Pomnika Wdzięczności na Placu Zwycięstwa i Wolności i przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Dodatkowo dwie stacje uruchomiono w Goczałkowicach-Zdroju, przy dworcu PKP w uzdrowisku i przy koronie zapory.
- Bardzo dziękuję pani wójt za to, że wspólnie uruchomiliśmy stacje rowerowe w Pszczynie i Goczałkowicach. Dzięki temu udało nam się stworzyć bardzo dobry kompleksowy projekt rozpisany na trzy lata. Powstało osiem stacji: sześć w Pszczynie i dwie w Goczałkowicach. Oferujemy aż 30 minut bezpłatnego korzystania z rowerów. Tak zlokalizowaliśmy stacje, że z jednej do drugiej można dojechać faktycznie w pół godziny. Pomiędzy wszystkimi ośmioma stacjami można więc poruszać się całkowicie bezpłatnie - mówił burmistrz Dariusz Skrobol, podczas inauguracji tegorocznej edycji roweru miejskiego.
burm
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 7 (24 lipca 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 6, 19 czerwca 2020r.
  • Numer 5, 13 maja 2020r.
  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
  • Numer 4, 26 marca 2020r.
  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
więcej