Kolejny krok na drodze do przejęcia szpitala

Na kwietniowej sesji Rady Powiatu podjęto kolejne decyzje dotyczące pszczyńskiego szpitala. Radni zgodzili się udzielić spółce Centrum Przedsiębiorczości pożyczki w wysokości 1,5 mln zł na wydatki związane z rozpoczęciem działalności szpitala powiatowego w Pszczynie. Jednocześnie zabezpieczyli w budżecie blisko 800 tys. zł na remont piątego i szóstego piętra budynku szpitala.

Spółką, która po 30 czerwca miałaby poprowadzić pszczyński szpital, jest Centrum Przedsiębiorczości z Woli. W jej strukturach utworzono jednostkę organizacyjną odpowiedzialną za prowadzenie działalności leczniczej - Szpital Powiatowy w Pszczynie. Dokonano także właściwego wpisu w rejestrze REGON. 
Z punktu widzenia powiatu, spółka samorządowa prowadząca szpital to znacznie lepsze rozwiązanie niż SP ZOZ ze względu na prostsze procedury prawne tworzenia szpitala, lepszy nadzór nad działalnością oraz większą odpowiedzialność zarządu za sytuację finansową spółki.
- Podejmowane przez nas każdego dnia działania sprawiają, że jesteśmy coraz bliżej tego, aby powiat był organem prowadzącym dla szpitala w Pszczynie. Zanim to jednak nastąpi, koniecznych jest szereg rozmów, procedur prawnych i spotkań - podkreśla starosta pszczyński, Paweł Sadza.
Powiat pszczyński chce jak najszybciej przystąpić do remontu piątego i szóstego piętra budynku szpitala oraz wind. To najpilniejsze prace, jakie zamierza wykonać. Wyłoniono już wykonawcę robót, z którym w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 5 (13 maja 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
  • Numer 4, 26 marca 2020r.
  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
  • Numer 1, 17 stycznia 2020r.
  • Numer 18, 20 grudnia 2019r.
więcej