Plac zabaw i gier przejdzie metamorfozę

Strefa rekreacyjna z fontanną solankową, wodny plac zabaw, a także wielofunkcyjne boisko - tak będzie wyglądać niezagospodarowana dzisiaj przestrzeń przy ul. Bramkowej. Powstała koncepcja na ożywienie zdegradowanego terenu w centrum Pszczyny.

Tereny zielone w przestrzeni miasta są na wagę złota. Pełnią dziś wiele funkcji, od wypoczynkowych, rekreacyjnych po estetyczne. Ich wpływ na jakość życia czy klimat miasta jest trudny do przecenienia. A z upływem czasu ich znaczenie jako miejsca, w którym można odpocząć, będzie tylko rosło.
Dlatego dobrze się stało, że pojawił się pomysł, aby były plac zabaw i gier przy ul. Bramkowej zrewitalizować i przywrócić mu funkcje zieleni miejskiej. - Zamierzamy ożywić miejsce, które znajduje się w samym centrum Pszczyny. Chciałbym stworzyć przestrzeń przyjazną dla rodzin z dziećmi, osób starszych i wszystkich tych, którzy będą szukali alternatywy dla parku i starówki - zapowiadał pod koniec ubiegłego roku burmistrz Dariusz Skrobol.
Przygotowana przez firmę Amaya Architekci z Katowic koncepcja zakłada budowę pętli rolkowo-wrotkowej wraz z ciągiem pieszym wokół całego terenu. W centralnej części znajdować się będą tereny zielone wraz z polaną rekreacyjną, przy której powstanie boisko wielofunkcyjne. Obok usytuowany będzie wodny plac zabaw wraz z płytkim basenem dla najmłodszych, wokół którego wydzielono szerokie nawierzchnie utwardzone wraz z elementami małej architektury.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 16 (15 listopada 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 15, 25 października 2019r.
  • Numer 14, 11 października 2019r.
  • Numer 13, 20 września 2019r.
  • Numer 12, 29 sierpnia 2019r.
  • Numer 11, 31 lipca 2019r.
  • Numer 10, 11 lipca 2019r.
więcej