Tunel dla pieszych i rowerzystów

Dobiega końca budowa przejścia pieszo-rowerowego pod torami kolejowymi w ciągu ul. gen. Józefa Hallera w Pszczynie.

W ramach prowadzonej przez Polskie Linie Kolejowe inwestycji na odcinku Tychy - Goczałkowice powstaje nowe przejście podziemne w ciągu ul. Hallera. Obiekt zastąpi przejazd w poziomie szyn i zwiększy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz usprawni przejście na drugą stronę torów. Tunel będzie wyposażony w pochylnie, a tym samym dostosowany do obsługi wszystkich użytkowników. - Wybudowaliśmy konstrukcję nowego obiektu, obecnie prowadzimy prace wykończeniowe. Przejście podziemne planujemy udostępnić w II kwartale roku - mówi Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PLK S.A.
Prace na linii kolejowej Tychy - Goczałkowice zaplanowano do końca 2027 roku. Wartość zadania to 1 mld zł. Inwestycja jest częścią zadania o łącznej wartości 7 mld zł, które obejmuje także odcinki Będzin - Katowice Piotrowice oraz Zabrzeg - Zebrzydowice. Dofinansowanie pochodzi z Unii Europejskiej z instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 5 (20 maja 2026r.)

Archiwum numerów

  • Numer 4, 22 kwietnia 2026r.
  • Numer 3, 18 marca 2026r.
  • Numer 2, 18 lutego 2026r.
  • Numer 1, 21 stycznia 2026r.
  • Numer 12, 17 grudnia 2025r.
  • Numer 11, 19 listopada 2025r.
więcej