Pierwsi mieszkańcy osiedla Luizy odebrali klucze

W Łące przy ulicy Cieszyńskiej zakończono pierwszy etap budowy osiedla Luizy. Tuż po oficjalnym otwarciu, pierwsi lokatorzy odebrali symbolicznie klucze do swojego mieszkania. Inwestycję prowadzi Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Pierwszy etap obejmował postawienie dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, oferujących po 25 mieszkań. Większość z nich to przestronne trzypokojowe lokale o powierzchni 63 mkw. W każdym budynku jest również mieszkanie dla osób z niepełnosprawnościami, a także po pięć mieszkań o powierzchni 30 mkw. Mieszkańcy mają dostęp do szeregu udogodnień, w tym balkonów, piwnic, rowerowni, wózkowni oraz suszarni. Dodatkowym atutem są windy ułatwiające poruszanie się po budynkach, w tym również do poziomu piwnic.
- Budowa pierwszego etapu osiedla Luizy stanowi znaczący krok w zapewnieniu odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na nowe lokale mieszkalne w naszej gminie. To inwestycja, która nie tylko spełnia oczekiwania mieszkańców, ale także wpisuje się w strategię rozwoju infrastruktury mieszkaniowej - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.
Burmistrz życzył nowym mieszkańcom, aby osiedle Luizy stało się dla nich prawdziwym domem, pełnym ciepła, bezpieczeństwa i wspólnoty. Wyraził też przekonanie, że lokalizacja budynków pozwoli korzystać z wszystkich atrakcji i udogodnień, jakie oferuje miasto Pszczyna oraz okoliczne tereny.
Co warto podkreślić, zadbano nie tylko o budynki, dojazd i parking, ale także o zieleń wokół domów. W bezpośrednim sąsiedztwie posadzono blisko 800 drzew. Symbolicznie jedno z nich posadzili burmistrz Dariusz Skrobol oraz prezes PTBS Wojciech Studzieński.
Prezes PTBS zapowiedział również rozpoczęcie realizacji kolejnych etapów projektu. - Jestem świadomy wyzwań, które stoją przed nami, ale jestem też pełen determinacji i wiary, że razem możemy wiele osiągnąć. Mamy w planach budowę kolejnych 145 mieszkań.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 3 (27 marca 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
więcej