To będzie wizytówka miasta!

Dosłownie dni dzielą nas od otwarcia nowoczesnego centrum kultury. W dzień św. Walentego publiczność po raz pierwszy zasiądzie w sali widowiskowej nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury. Dwa dni później zostanie otwarte kino.

Budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury u zbiegu ulic Bielskiej i Władysława Jagiełły dobiegła końca. Trwają ostatnie odbiory i prace porządkowe. Wkrótce to nowe miejsce na kulturalnej mapie Pszczyny zacznie tętnić własnym życiem. Zaplanowano koncerty, spektakle, kabarety, stand-upy, widowiska oraz imprezy specjalne. 14 lutego wystąpi kabaret Paranienormalni, cztery dni później Paweł Domagała, a 20 lutego zespół Waglewski Fisz Emade ze starszymi przebojami i piosenkami z ostatniej płyty „Duchy ludzi i zwierząt”.
- Nowoczesne centrum kultury z kinem to inwestycja, o której mówiło się od lat. Teraz z wielką satysfakcją mogę powiedzieć, że nowa siedziba Pszczyńskiego Centrum Kultury zostanie otwarta w najbliższych tygodniach. Dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy - jestem przekonany, że wszyscy będą pod wielkim wrażeniem nie tylko wspaniałego obiektu, ale przede wszystkim programu i wydarzeń, które są już zaplanowane i które będziemy organizować w przyszłości - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Wraz z planem tego, co będzie działo się we wnętrzach Pszczyńskiego Centrum Kultury, przygotowujemy atrakcyjne oferty dla mieszkańców. Chcę, żeby to Państwo byli największymi beneficjentami tej inwestycji, dlatego dla posiadaczy karty mieszkańca Moja Pszczyna będą szczególne zniżki.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 5 (29 maja 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 4, 24 kwietnia 2024r.
  • Numer 3, 27 marca 2024r.
  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
więcej