Zamknięty przejazd na Hallera

Trwają prace przy przebudowie magistrali kolejowej wraz z infrastrukturą na odcinku ‎Tychy-Goczałkowice. Wykonawcą robót jest firma Budimex.

W związku z budową podziemnego przejścia pieszo-rowerowego przy ul. Hallera w Pszczynie przejazd kolejowy został zamknięty dla ruchu kołowego i pieszych. - Od 16 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnej fazy budowy przejścia podziemnego pieszo-rowerowego przy ul. Hallera w Pszczynie są zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy mogą skorzystać z przejazdów przy ul. Dworcowej i Męczenników Oświęcimskich oraz przy ul. Bieruńskiej i ul. Bielskiej. Piesi skorzystają z przejścia przy ul. Bieruńskiej, do którego dostaną się specjalnie wybudowanym, bezpiecznym chodnikiem wzdłuż torów. Organizacja ruchu została uzgodniona z miastem, zarządcą dróg i policją - mówi Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Pierwotnie planowano zamknięcie tego przejazdu dla pieszych najwcześniej w połowie marca. Dużo kontrowersji budzi również tymczasowy chodnik wzdłuż torów. Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił burmistrz w piśmie do firmy Budimex. „Proponowane obejście dla pieszych o długości powyżej 1 km, w części prowadzone po nieoświetlonej drodze wzdłuż torów kolejowych, w warunkach zimowych (w czasie krótkiego dnia i niekorzystnych warunków pogodowych) uważamy za nieakceptowalne. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców wzywamy do utrzymania przejścia dla pieszych w ciągu ul. Hallera do pierwotnie deklarowanego terminu”.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 4 (24 kwietnia 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 3, 27 marca 2024r.
  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
więcej