Wigilia dla samotnych

24 grudnia o godz. 15.00 w Pszczynie, w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu przy ulicy Basztowej, zostanie po raz pierwszy zorganizowana miejska Wigilia dla osób samotnych.

Podczas konferencji prasowej burmistrz Dariusz Skrobol wspólnie z Mikołajem Rykowskim - prezesem Fundacji Wspólne Miejsce, dyrektor fundacji - Martą Wilczyńską oraz Zofią Masny-Klimczak - naczelnik Wydziału Polityki Społecznej pszczyńskiego ratusza opowiedzieli o głównych założeniach i idei tego wydarzenia. Będzie ono z pewnością niezwykłe.
- Chcemy, aby ten wyjątkowy wieczór każdy mógł spędzić z innymi ludźmi, w towarzystwie, rozmawiając, ciesząc się, śmiejąc i składając sobie życzenia. Osobiście będę wolontariuszem na tym wydarzeniu i zachęcam, aby wspólnie z nami, czyli gminą Pszczyna i Fundacją Wolne Miejsce, włączyć się w tę inicjatywę albo w formie wolontariusza, albo darczyńcy. Mile widziana jest każda osoba, która chce dać swój czas drugiemu człowiekowi. Zapraszamy do współpracy! - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.
Wolontariuszami mogą zostać wszyscy mieszkańcy Pszczyny - potrzeba rąk do gotowania i przygotowywania sali. Nie trzeba być na wydarzeniu, w samą Wigilię. Można też przyjść po świętach, by pomóc posprzątać. Poszukiwane są osoby, które podarują produkty z listy do przygotowania potraw, słodycze oraz owoce, które dodatkowo wzbogacą stoły. Piekarnie i cukiernie mogą natomiast przekazać ciasta i pieczywo, których przed świętami nie zdołają sprzedać. Zaproszone są też osoby, które chciałyby wystąpić na scenie z kolędami czy przedstawieniami teatralnymi.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 1 (24 stycznia 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
  • Numer 8, 23 sierpnia 2023r.
  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
więcej