Przebudowa magistrali kolejowej - prace już trwają

Rozpoczęły się prace przy przebudowie magistrali kolejowej wraz z infrastrukturą na odcinku ‎Tychy - Goczałkowice. Po ich zakończeniu prędkość pociągów wzrośnie do 160 km/h. Na stacjach i przystankach w Żwakowie, Kobiórze, Piasku, Pszczynie i Goczałkowicach będą nowe, wygodniejsze perony. Wykonawcą robót jest firma Budimex.

W pierwszej kolejności przystąpiono do demontażu toru i sieci trakcyjnej. - W związku z tą fazą prac zamknięte zostały przejazdy przy ul. Leśnej i Słonecznej w Piasku. Prowadzenie ruchu na tych przejazdach w czasie inwestycji jest uzgadniane z samorządami. Zmiany w komunikacji na ulicach Hallera w Pszczynie oraz Szkolnej w Piasku, planowane na 28 listopada, są uzgadniane z zarządcą dróg i policją - mówi Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A
Podczas inwestycji należy się liczyć z wieloma utrudnieniami w ruchu samochodowym i pieszym, m.in. objazdami, wyłączeniami ulic z ruchu czy też jednoczesnym zamykaniem przejazdów przez tory. Odczują je przede wszystkim mieszkańcy Pszczyny i Piasku. Jak zapewnia Katarzyna Głowacka, Polskim Liniom Kolejowym zależy, aby efekty inwestycji były jak najbardziej korzystne dla otoczenia, dlatego współpracują i będą współpracować z samorządami przy organizacji ruchu drogowego.

Uwaga! Jak nas poinformowała Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.,
w związku z obecną fazą robót na linii kolejowej Tychy - Goczałkowice, od 28 listopada planowane są zmiany w organizacji ruchu. Zamknięty zostanie przepust przy ul. Szkolnej w Piasku oraz fragment ulicy Kolejowej (między ul. Główną i Szkolną) w Goczałkowicach. Zmiany zostały uzgodnione ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie.
Zmiany w komunikacji na ulicy Hallera w Pszczynie są uzgadniane z zarządcą dróg i policją.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 1 (24 stycznia 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
  • Numer 8, 23 sierpnia 2023r.
  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
więcej