Remondis zmodernizuje zakład przy ul. Cieszyńskiej

Firma Remondis rozpoczęła prace koncepcyjne modernizacji zakładu w Pszczynie-Łące, uwzględniające m.in. likwidację sortowni i hermetyzację magazynowanych odpadów. Co ważne, wszystkie odpady będą zagospodarowywane poza Pszczyną.9253748

Jednym z pierwszych etapów planowanej inwestycji było spotkanie z mieszkańcami Pszczyny, które miało na celu zapoznanie ich z propozycjami zmian oraz pokazanie kierunku, w którym firma chce iść. - Modernizacja zakładu ma się zawierać w koncepcji 3S - mówi Piotr Tokarski, rzecznik prasowy Remondis Sp. z o.o. - Szybciej - poprzez przeniesienie PSZOK w nowe miejsce z odrębnym wjazdem, Szczelniej - poprzez wybudowanie hermetycznej hali, Sprawniej - poprzez reorganizację komunikacji na bazie. Chcemy zgodnie z postulatami mieszkańców zakończyć działalność istniejącej sortowni odpadów selektywnie zebranych z terenu Pszczyny. Naszym celem jest również zwiększenie przepustowości PSZOKu, dzięki przeniesieniu go w nowe miejsce na bazie z odrębnym wjazdem i wagą dedykowaną tylko dla mieszkańców. Działanie to pozwoli udrożnić drogę dojazdową do zakładu, a przede wszystkim zbudować hermetyczną halę, w której będzie odbywał się przeładunek odpadów komunalnych i bio odbieranych codziennie od mieszkańców Pszczyny.
Dodatkowo planowa jest także budowa zadaszonych boksów na odpady typu gruz, szkło, karton. Co ważne, wszystkie odpady będą zagospodarowywane poza Pszczyną.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 8 (23 sierpnia 2023r.)

Archiwum numerów

  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
  • Numer 6, 23 czerwca 2023r.
  • Numer 5, 25 maja 2023r.
  • Numer 4, 27 kwietnia 2023r.
  • Numer 3, 23 marca 2023r.
  • Numer 2, 23 lutego 2023r.
więcej