Szykuje się duża inwestycja kolejowa

Zakończyły się pierwsze przetargi na wyłonienie firm, które zmodernizują linię kolejową na odcinkach Będzin - Katowice Szopienice Płd., Katowice Szopienice Płd. - Katowice Piotrowice oraz Tychy - Goczałkowice-Zdrój. Od Tychów do Goczałkowic roboty budowlane wykona firma Budimex.

Przy wsparciu unijnych funduszy Polskie Linie Kolejowe zmodernizują linię od Będzina przez Katowice, Tychy, Pszczynę do Goczałkowic-Zdroju. Prace budowlane są zaplanowane na lata 2023-2026.
Wyłoniono już wykonawców robót na dwóch odcinkach: Będzin-Katowice Szopienice Płd. i Tychy-Goczałkowice-Zdrój. Podpisanie umów z firmami ZUE S.A. i Budimex planowane jest w drugim półroczu. Nadal prowadzone jest postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy trzeciego odcinka - Katowice Szopienice Płd.-Katowice Piotrowice.
Zakres prac obejmuje m.in. modernizację sieci trakcyjnej, obiektów inżynieryjnych oraz torów. Prędkość pociągów wzrośnie do 160 km/h. Skróci się czas podróży. Zwiększy się też bezpieczeństwo ruchu poprzez zastosowanie nowoczesnych systemów sterowania.
- W Tychach, Żwakowie, Kobiórze, Piasku, Pszczynie i Goczałkowicach będą nowe, wygodniejsze perony na stacjach i przystankach wraz z dojściami dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się - mówi Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 8 (23 sierpnia 2023r.)

Archiwum numerów

  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
  • Numer 6, 23 czerwca 2023r.
  • Numer 5, 25 maja 2023r.
  • Numer 4, 27 kwietnia 2023r.
  • Numer 3, 23 marca 2023r.
  • Numer 2, 23 lutego 2023r.
więcej