Wyburzenie prosektorium pod oddział krwiodawstwa

Budynek po byłym prosektorium został wyburzony. Za kilka miesięcy na jego miejscu powstanie Terenowy Oddział Krwiodawstwa, w którym krwiodawcy z powiatu pszczyńskiego będą mogli oddawać krew w komfortowych warunkach.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa od wielu miesięcy szukało działki pod Terenowy Oddział Krwiodawstwa w Pszczynie. Aby pozyskać środki na jego budowę z Ministerstwa Zdrowia, konieczne było posiadanie nieruchomości na własność.
W listopadzie ubiegłego roku powiat pszczyński sprzedał nieruchomość przy ul. Antesa, w sąsiedztwie szpitala, RCKiK. - Dzięki naszej decyzji mieszkańcy powiatu pszczyńskiego zyskają stałą siedzibę dla punktu krwiodawstwa w Pszczynie, który nie będzie musiał się już tułać po różnych lokalizacjach. Dajemy szansę rozwoju instytucji działającej w ochronie zdrowia na terenie służącym w całości tym celom - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.
Budynek Terenowego Oddziału Krwiodawstwa wykonany zostanie w technologii modułowej. Będzie miał około 200 mkw. powierzchni użytkowej, znajdą się w nim m.in. pomieszczenie do poboru krwi, gabinet lekarski, poczekalnia, rejestracja i pomieszczenia techniczne. Zagospodarowane zostanie również otoczenie działki - powstanie m.in. parking i nasadzenia zieleni. Zadanie zrealizuje firma RISER z Jaworzna, a jego koszt wyniesie ponad 2,5 mln zł.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 3 (27 marca 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
więcej