Budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury na półmetku

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury osiągnęła półmetek. Warto przy tej okazji przypomnieć kilka podstawowych informacji o obiekcie.

Jego łączna kubatura wynosi 23 580 m3, a powierzchnia użytkowa blisko 2 550 mkw. Całkowita długość elewacji frontowej wynosi 48,5 m, a wysokość obiektu 12,5 m. Sercem budynku będzie sala widowiskowa dla 496 osób, które będą mogły uczestniczyć w imprezach zarówno z poziomu sceny, jak i balkonów.
Tuż obok sali widowiskowej zlokalizowano mniejszą salę kinową, przewidzianą głównie dla projekcji filmowych. W 9 rzędach pomieści ona 142 widzów.
Na parterze znajdą się dwie sale warsztatowe, które będzie można przedzielić przesuwnymi ścianami działowymi. Również na parterze zaplanowano budowę pieca do wypalania ceramiki, który pozwoli na poszerzenie oferty warsztatów artystycznych.
Z kolei na pierwszym piętrze znajdzie się sala baletowa, zaś na drugim piętrze sala prób oraz kolejna sala warsztatowa.
- Budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury od początku przebiega bardzo sprawnie. Dziś jesteśmy już na półmetku inwestycji. Równocześnie przygotowujemy repertuar i program imprez, plan warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Choć jest za wcześnie, by zdradzić szczegóły, to jestem przekonany, że oferta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna i zachęci do udziału w wydarzeniach jeszcze więcej mieszkańców. Nie zapominajmy także o kinie, o które tak często pytano. Jestem pewny, że budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury to inwestycja, która zachęci całe rodziny do wspólnego spędzania wolnego czasu - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 3 (27 marca 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
więcej