Finał dla wszystkich - małych i dużych!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już w najbliższą niedzielę pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich - małych i dużych”. Pszczyny jak zwykle nie zabraknie na mapie finałowego grania.

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy - to cel 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się w najbliższą niedzielę, ale już od grudniu cel akcji można było wspierać poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez sztaby.
W Pszczynie wielkie granie rozpocznie się już w sobotę, 28 stycznia w Pszczyńskim Centrum Kultury. O godz. 16.00 Finał otworzy koncert Ogniska Muzycznego. Następnie na scenie pojawią się w pokazie tanecznym uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Wisły Wielkiej, a dzień zakończy musical dedykowany dzieciom pt. „Kotki” w wykonaniu Stowarzyszenia „Take tam…” im. Artystów Międzywojnia.
Niedzielne granie od lat odbywa się przy tanecznym udziale pszczyńskiej młodzieży - tak będzie i w tym roku. Od południa w sali widowiskowej PCKul zaprezentują się m.in. Forma Marta Krzystek, Studio Tańca Catch The Flow, grupy taneczne działające przy PCKul oraz Mażoretki Fresh.
O godzinie 15.00 rozpocznie się instrumentalne bicie rekordu hymnu WOŚP pod batutą Ogniska Muzycznego. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zapraszamy ze swoim instrumentem co najmniej 15 minut wcześniej.
Występy zakończą soliści Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu „VoicePless” pod opieką Barbary Brody-Malon.
Na rynku w godzinach 9.00 - 15.00 stanie autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Będzie też szansa zarejestrowania się w bazie dawcy szpiku.
Doskonałą okazją do zapoznania się z lokalnymi certyfikowanymi produktami będzie jarmark Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Natomiast na tych, którzy chcieliby poznać pracę strażaka lub ratownika medycznego, będą czekały specjalne stanowiska Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Grupy Ratowniczej HKR.
Dla najmłodszych przygotowano animacje z animatorkami z Figli-Migli. Nie obędzie się bez zabaw ruchowych oraz plastycznych - oczywiście z motywem serduszka!
Gwiazdą tegorocznego Finału będzie pochodzący z Wrocławia, znany nie tylko fanom reggae - MESAJAH! Zespół dał się poznać szerszej publiczności dzięki utworowi „Każdego dnia”, który pozostaje przebojem do dziś. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku.
Tradycyjnie o godzinie 20.00 odbędzie się Światełko Do Nieba!
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 3 (27 marca 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 2, 21 lutego 2024r.
  • Numer 1, 24 stycznia 2024r.
  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
więcej