Trzy dni świątecznego jarmarku

Wyjątkowa atmosfera, wiele atrakcji, przednie jedzenie i grzane wino, czyli pszczyński jarmark bożonarodzeniowy.

Od piątku do niedzieli na rynku odbędzie się jarmark. Jak każdego roku, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które zapewnią świąteczny klimat. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Na scenie odbywać się będą koncerty. Wystąpią m.in. Karol Ochodek Trio, AcoustiC SounD Trio, a na finał w kościele ewangelickim Trebunie Tutki. Przygotowano rodzinne warsztaty artystyczne na kartkę i ozdobę świąteczną. Będzie też premiera szóstego tomu „Kronik Pszczyńskich”. Nie zabraknie wspólnego kolędowania z Zespołem Regionalnym Pszczyna i Kapelą Pszczynioki. Na najmłodszych będą czekały bezpłatne karuzele i szopka z żywymi zwierzętami.
- Bożonarodzeniowy jarmark na pszczyńskim rynku ma już wieloletnią tradycję, ale zawsze staramy się zaskoczyć mieszkańców i turystów czymś nowym. Oczywiście ważnym elementem są stoiska. W tym roku otrzymaliśmy około 100 propozycji od wystawców, z czego wybraliśmy kilkadziesiąt ofert i - podobnie jak w poprzednich latach - na stoiskach znajdą się tylko produkty regionalne - zaznacza burmistrz Dariusz Skrobol. - Będzie też kilka niespodzianek, zarówno w postaci dodatkowych atrakcji i małych iluminacji, idealnych na wykonanie pamiątkowego zdjęcia.
Na pięćdziesięciu stoiskach można będzie kupić m.in. ozdoby świąteczne, a na prezenty pod choinkę oryginalne wyroby artystyczne i rękodzielnicze. Nie zabraknie również naturalnych miodów pszczelich, przypraw, nalewek, pierników czy też ryb i wędlin. Można będzie również zjeść na miejscu. Na chętnych czekają m.in. specjały kuchni regionalnej i lokalnej, a także piwo i grzane wino. W niedzielę zaplanowano spotkanie przy wigilijnej zupie.
Szczegółowy program jarmarku na plakatach.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 9 (28 września 2023r.)

Archiwum numerów

  • Numer 8, 23 sierpnia 2023r.
  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
  • Numer 6, 23 czerwca 2023r.
  • Numer 5, 25 maja 2023r.
  • Numer 4, 27 kwietnia 2023r.
  • Numer 3, 23 marca 2023r.
więcej