Budżet obywatelski - wyniki głosowania

Podobnie jak poprzednie, również ta edycja Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem. Oddano blisko 9 tysięcy głosów na projekty ogólnogminne i lokalne. Ostatecznie zrealizowanych zostanie 26 różnego rodzaju zadań i inwestycji zaproponowanych przez mieszkańców.

- Już po raz dziesiąty organizujemy Pszczyński Budżet Obywatelski. W tym roku pod głosowanie poddanych zostało 31 propozycji, z których ostatecznie mieszkańcy wybrali 26. Wszystkie pomysły są bardzo ciekawe i wskazują potrzeby oraz kierunki, w których rozwój wyobrażają sobie mieszkańcy gminy - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Pszczynianie coraz więcej uwagi poświęcają przestrzeni publicznej, zagospodarowaniu terenów zielonych i ekologii. Sporo wniosków pozwoli także aktywizować lokalne społeczności, organizować zajęcia, uzupełniać ofertę kulturalną. To również wskazówka dla mnie oraz radnych o oczekiwaniach - dodaje, dziękując wszystkim, którzy dorzucili swoją cegiełkę w budowaniu tych planów, zarówno wnioskodawcom, jak i głosującym.
Jak co roku, głosowanie przebiegało za pośrednictwem panelu do głosowania na stronie internetowej www.obywatelski.pszczyna.pl oraz dla tych, którzy nie korzystają z Internetu, na tradycyjnych kartach do głosowania. Aby oddać głos w ten sposób, należało skorzystać ze specjalnie do tego przygotowanych punktów na osiedlach, w sołectwach oraz w ratuszu.
Mieszkaniec gminy miał prawo oddać jeden głos na projekt ogólnogminny i jeden na dowolny projekt lokalny. Do zagospodarowania było 2,5 mln złotych!
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 11 (24 listopada 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 10, 19 października 2022r.
  • Numer 9, 22 września 2022r.
  • Numer 8, 18 sierpnia 2022r.
  • Numer 7, 21 lipca 2022r.
  • Numer 6, 22 czerwca 2022r.
  • Numer 5, 12 maja 2022r.
więcej