Moja Pszczyna: talenty i pasje

Trwa druga edycja Festiwalu Moja Pszczyna - Talenty i Pasje! Przed nami kilkanaście dni koncertów, zabaw, imprez, warsztatów, zawodów sportowych i turniejów. W programie znalazły się wydarzenia, które już zyskały wielką popularność oraz takie, które przygotowano po raz pierwszy.

- Niezwykle ciepłe przyjęcie Festiwalu Moja Pszczyna skłoniło nas do podjęcia decyzji o kontynuowaniu ubiegłorocznej formuły. Na dwa ostatnie tygodnie sierpnia przygotowaliśmy kilkadziesiąt kameralnych imprez. W organizację naszego święta włączyły się instytucje kulturalne, kluby sportowe oraz wiele lokalnych stowarzyszeń - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Chcemy nasze święto współtworzyć z mieszkańcami, którzy chętnie angażują się w przygotowywane przedsięwzięcia. Zależy nam na tym, aby w Festiwalu Moja Pszczyna uczestniczyło kilka pokoleń pszczynian, dlatego w programie łączymy tradycję ze współczesnością. Pielęgnujemy śląskie dziedzictwo, proponując i dostosowując przesłanie również do młodych odbiorców.
Festiwal rozpoczął się 12 sierpnia imprezą muzyczną w Ośrodku Sportów Wodnych. Dwa dni później odbyły się regionalne zawody konne w skokach przez przeszkody. A w poniedziałek, 15 sierpnia w skansenie obchodzono święto ziół.
W najbliższą sobotę czeka nas inscenizacja śląsko-góralskiego wesela z potańcówką i tradycyjnymi weselnymi zabawami. A dzień później oczywiście poprawiny, Festiwal Pszczyńskich Maszketów „Chochla” i pokaz gotowania finalisty MasterChefa Charlesa Daigneaulta.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 11 (24 listopada 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 10, 19 października 2022r.
  • Numer 9, 22 września 2022r.
  • Numer 8, 18 sierpnia 2022r.
  • Numer 7, 21 lipca 2022r.
  • Numer 6, 22 czerwca 2022r.
  • Numer 5, 12 maja 2022r.
więcej