Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Pszczyńskiego Centrum Kultury

W foyer przyszłego centrum kultury wmurowano kamień węgielny pod budowę nowoczesnej sali widowiskowej i kinowej, a także pomieszczeń warsztatowych, w których będą odbywać się zajęcia tańca, śpiewu czy kółka teatralnego. To największa inwestycja, jaką realizuje gmina Pszczyna od 30 lat.

Od kilku miesięcy u zbiegu ulic Bielskiej i Władysława Jagiełły powstaje nowa siedziba Pszczyńskiego Centrum Kultury. Postępy robót są widoczne z tygodnia na tydzień. Na placu budowy wyrastają już pierwsze elementy budynku, który ma być gotowy w czerwcu 2024 roku.
- Wielokrotnie rozmawialiśmy z mieszkańcami, radnymi czego brakuje w Pszczynie. Często wskazywali na kino, brak większej liczby miejsc, gdzie odbywają się zajęcia artystyczne i kulturalne dla dzieci i młodzieży, sali, gdzie mogłyby odbywać się koncerty muzyczne. To były nasze najważniejsze założenia projektowe, wypracowane na podstawie analizy potrzeb mieszkańców i środowiska kulturotwórczego działającego w Pszczynie - powiedział podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego burmistrz Dariusz Skrobol. - Nowa siedziba Pszczyńskiego Centrum Kultury zlokalizowana jest w centrum miasta, wokół mamy osiedla, na których mieszka około 10 tysięcy osób. To nie jest przypadkowy wybór. Dzięki bliskości obiektu będą mogli korzystać z niego w każdej chwili, przychodzić tutaj piechotą, będą mogli spędzać czas wolny na terenach zielonych wokół budynku.
W czwartek, 21 kwietnia na placu budowy podpisano akt erekcyjny upamiętniający wmurowanie kamienia węgielnego po budowę Pszczyńskiego Centrum Kultury. Pod dokumentem podpisy złożyli m.in. marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka, burmistrz Dariusz Skrobol, dyrektor Pszczyńskiego Centrum Kultury Michał Czernek, starosta pszczyńska Barbara Bandoła oraz przedstawiciele wykonawcy, biura projektowego i świadkowie wydarzenia.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 7 (21 lipca 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 6, 22 czerwca 2022r.
  • Numer 5, 12 maja 2022r.
  • Numer 4, 14 kwietnia 2022r.
  • Numer 3, 17 marca 2022r.
  • Numer 2, 17 lutego 2022r.
  • Numer 1, 20 stycznia 2022r.
więcej