Wróciły spotkania osiedlowe i sołeckie

Po dwóch latach przerwy spowodowanej epidemią COVID-19 wróciły do kalendarza samorządowego zebrania sprawozdawcze i sprawozdawczo-wyborcze na osiedlach i sołectwach. Pierwsze z nich odbyło się w środę, 23 marca w Jankowicach. Kolejne w Studzionce, Łące, Porębie i na osiedlach Piastów, Podstarzyniec i Daszyńskiego. Cykl 24 spotkań zakończy się 8 czerwca na osiedlu Stara Wieś.

Siedem zebrań ma charakter sprawozdawczo-wyborczy. Na osiedlach Piastów, Kępa, Polne Domy, Śródmieście, Piłsudskiego, Siedlice i Klonia Jasna odbędą się wybory zarządu osiedla.
- Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie mogły odbywać się spotkania, które od wielu lat przeprowadzane były na terenie wszystkich osiedli i sołectw. Po długiej przerwie możemy się spotkać i porozmawiać o istotnych sprawach dla mieszkańców gminy Pszczyna - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.
Podczas pierwszego zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które odbyło się w ostatnią środę marca w Zespole Szkół nr 1, przewodniczącym osiedla Piastów ponownie wybrano Kamila Widłoka. W wyborach nie miał kontrkandydata. Funkcję przewodniczącego będzie pełnił przez pięć lat.
Wspólnymi tematami omawianymi na zebraniach są m.in. sprawozdania z działalności zarządów i rad sołeckich w ostatnich dwóch latach oraz przyjęcie planów finansowych na ten rok. W spotkaniach bierze udział burmistrz Dariusz Skrobol, który informuje o inwestycjach i zadaniach realizowanych zarówno na osiedlach i sołectwach, jak i w gminie, m.in. remontach i przebudowie dróg, rozbudowie oświetlenia, budowie Pszczyńskiego Centrum Kultury, budżecie obywatelskim czy programach ograniczenia niskiej emisji.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 5 (12 maja 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 4, 14 kwietnia 2022r.
  • Numer 3, 17 marca 2022r.
  • Numer 2, 17 lutego 2022r.
  • Numer 1, 20 stycznia 2022r.
  • Numer 12, 16 grudnia 2021r.
  • Numer 11, 18 listopada 2021r.
więcej