1 proc. podatku - 100 proc. dobroci!

Wzorem lat poprzednich, zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. Nasz powiat od lat plasuje się wysoko w wykazach dotyczących liczby podatników przekazujących 1% podatku. Jednak wciąż nie robią tego wszyscy. Warto więc namówić tych, którzy może nie wiedzą, może nie są do końca przekonani. A warto, by te pieniądze zostały w naszym powiecie.

Krajowa Administracja Skarbowa zachęca do korzystania z e-usług i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT. To wygoda i oszczędność czasu.
Wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36.
Wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie, do 45 dni.
Przekazując 1% podatku możemy się wykazać empatią w stosunku do biednych, chorych, wykluczonych. Możemy w ten sposób wesprzeć schroniska dla zwierząt, ośrodki zajmujące się ich rehabilitacją czy różnego rodzaju inicjatywy związane z szeroko pojmowanym krzewieniem kultury fizycznej czy też dołożyć przysłowiową „złotówkę” do inicjatyw kulturalno-oświatowych.
Organizacji, które mogą ubiegać się o 1% naszego podatku w całym kraju jest wiele. Są też takie, które działają w powiecie pszczyńskim. Mają status OPP i możemy obdarować je 1% naszego podatku. Działają na rzecz nieuleczalnie chorych, niepełnosprawnych, na polu oświaty, kultury, sportu czy ochrony zwierząt.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 5 (12 maja 2022r.)

Archiwum numerów

  • Numer 4, 14 kwietnia 2022r.
  • Numer 3, 17 marca 2022r.
  • Numer 2, 17 lutego 2022r.
  • Numer 1, 20 stycznia 2022r.
  • Numer 12, 16 grudnia 2021r.
  • Numer 11, 18 listopada 2021r.
więcej