Rusza budowa centrum kultury!

W poniedziałek, 18 października burmistrz Dariusz Skrobol podpisał umowę na budowę nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury. Nowoczesny obiekt z salą widowiskową na 500 osób i salą kinową powstanie do końca czerwca 2024 roku na osiedlu Siedlice.

Poza salą widowiskową i salą kinową zaplanowano także sale warsztatowe z wyjściem na zieleń, zaprojektowane z myślą o różnego rodzaju zajęciach, m.in. tanecznych, wokalnych, malarskich i ceramicznych. Tereny zielone wokół zostaną tak zagospodarowane, by mogły służyć nie tylko w czasie wydarzeń kulturalnych, ale pełnić również funkcję małego parku dla osób spacerujących.
- Po kanalizacji, która wiele lat temu była największą inwestycją, podpisaliśmy dzisiaj umowę na budowę centrum kultury. Obiekt jest bardzo oczekiwany zarówno przez mieszkańców, jak i organizacje pozarządowe, które działają w sferze kultury. Obecny dom kultury w zasadzie nie spełnia już żadnych norm - pod kątem organizacyjnym, bezpieczeństwa, a tym bardziej nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.
Według umowy, budowa powinna zostać zakończona w czerwcu 2024 roku. Wykonawcą jest firma Budimex, która obiecuje, że dołoży wszelkich starań, aby skończyć przed terminem.
Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych gminy Pszczyna w ostatnich latach. Jej koszt wyniesie ponad 40 mln zł.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 11 (18 listopada 2021r.)

Archiwum numerów

  • Numer 10, 21 października 2021r.
  • Numer 9, 16 września 2021r.
  • Numer 8, 18 sierpnia 2021r.
  • Numer 7, 15 lipca 2021r.
  • Numer 6, 17 czerwca 2021r.
  • Numer 5, 20 maja 2021r.
więcej