Nowy rozdział w historii pszczyńskiego szpitala!

Gmina Pszczyna przystąpiła do spółki prowadzącej szpital. Do tej pory jedynym jej udziałowcem był powiat pszczyński. Jednocześnie trwa procedura zmiany nazwy spółki z Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Woli na Szpital Joannitas w Pszczynie Samorządowa Spółka z o.o.

Od wielu miesięcy powiat i gminy powiatu pszczyńskiego podejmowały działania zmierzające do powołania samorządowej spółki prowadzącej pszczyński szpital. Ostatecznie na objęcie udziałów w spółce zdecydowała się gmina Pszczyna. Pozwoli to nie tylko na wzmocnienie strony finansowej spółki, ale również umożliwi aktywny wpływ gminy Pszczyna na jej funkcjonowanie w zakresie działalności leczniczej.
Marcin Leśniewski, dyrektor szpitala i prezes spółki zarządzającej placówką, podkreślał, że zawarcie samorządowej umowy ma znaczenie przede wszystkim w dwóch obszarach. - Po pierwsze to wsparcie finansowe, które pomaga w uzyskiwaniu i utrzymywaniu płynności finansowej szpitala jako przedsiębiorstwa. Drugi obszar to swego rodzaju wsparcie moralne. Sytuacja, w której przedstawiciele mieszkańców uznają, że szpital jest miejscem, w którym można współpracować ponad interesami poszczególnych gmin. To pokazuje, że moc moralna tego przystąpienia ma znaczenie najważniejsze.
Gmina Pszczyna objęła 13,47% udziałów w spółce za kwotę 760 tys. zł i z powiatem będzie konsultować sprawy istotne dla spółki, decydować o dopłatach, podwyższaniu kapitału, działać na rzecz podnoszenia jakości usług w szpitalu.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 11 (18 listopada 2021r.)

Archiwum numerów

  • Numer 10, 21 października 2021r.
  • Numer 9, 16 września 2021r.
  • Numer 8, 18 sierpnia 2021r.
  • Numer 7, 15 lipca 2021r.
  • Numer 6, 17 czerwca 2021r.
  • Numer 5, 20 maja 2021r.
więcej