Moja Pszczyna: talenty i pasje

Od „Nocy spadających gwiazd” rozpoczął się „Festiwal Moja Pszczyna: talenty i pasje”, który zastąpił Dni Pszczyny. Jego pomysłodawcom towarzyszyła idea, by pokazać nie tylko piękno naszej ziemi i jej atrakcje, ale również utalentowane, pełne pasji osoby.

- Razem spotkamy się na blisko 50 wydarzeniach. Będą to koncerty muzyczne, spektakle teatralne, warsztaty. Wspólnie będziemy kosztować regionalnych przysmaków podczas festiwalu Chochla. Punktem głównym będzie Wesele - impreza kulturalna wypełniona pszczyńską i śląską tradycją oraz zabawą - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.
Czego możemy oczekiwać po festiwalu? Przede wszystkim nawiązania do regionu, w którym mieszkamy, jego historii i kultury. - Gmina Pszczyna to wspaniały region, pełen cudownych mieszkańców - ludzi kochających to miejsce i bardzo z nim związanych, dlatego planując tegoroczny kalendarz wydarzeń z dumą sięgnęliśmy po aspekty związane z naszą tradycją i bogatą historią. Wesele i poprawiny to bardzo mocne punkty programu festiwalu. Zapewne wiele osób weźmie w nich udział. Warto też pamiętać, że w tym roku mija 100 lat od wybuchu III powstania śląskiego, stąd dodatkowe akcenty położyliśmy na obchody tej rocznicy - mówi zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 9 (16 września 2021r.)

Archiwum numerów

  • Numer 8, 18 sierpnia 2021r.
  • Numer 7, 15 lipca 2021r.
  • Numer 6, 17 czerwca 2021r.
  • Numer 5, 20 maja 2021r.
  • Numer 4, 22 kwietnia 2021r.
  • Numer 3, 18 marca 2021r.
więcej