To już ostatni dzwonek na rozliczenie się z fiskusem

Pozostało zaledwie kilka dni, aby złożyć zeznanie podatkowe za 2020 rok. Rozliczając się z fiskusem nie zapominajmy o przekazaniu 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP).

Wzorem lat poprzednich, zachęcamy do przekazania 1 proc. swojego podatku tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. Nasz powiat od lat plasuje się wysoko w wykazach dotyczących liczby podatników przekazujących 1 proc. podatku. Jednak wciąż nie robią tego wszyscy. Warto więc namówić tych, którzy może nie wiedzą, może nie są do końca przekonani. A warto, by te pieniądze zostały w naszym powiecie. Bo 1 proc. podatku nic nas nie kosztuje. Wystarczy tylko w odpowiedniej rubryce rocznego zeznania podatkowego wpisać numer KRS organizacji, którą chcemy obdarować, a urząd skarbowy przeleje pieniądze na jej konto.
Dzięki usłudze Twój e-PIT w łatwy i szybki sposób można złożyć PIT-28, PIT-36, PIT-37 oraz PIT-38 (nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej).
Z zeznaniem podatkowym przygotowanym przez system można się zapoznać logując się na stronie podatki.gov.pl. Do swoich rozliczeń najłatwiej zalogujemy się korzystając z profilu zaufanego. 
Tak przygotowane zeznanie można zaakceptować i przekazać do swojego urzędu skarbowego, zmodyfikować m. in. o przysługujące ulgi i odliczenia czy sposób opodatkowania oraz wskazać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku lub odrzucić i rozliczyć się samodzielnie.
Jeżeli nie złożymy samodzielnie zeznania PIT, ani nie odrzucimy zeznania przygotowanego przez KAS, to z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane (dotyczy przygotowanych zeznań PIT-37 i PIT-38). 
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 6 (17 czerwca 2021r.)

Archiwum numerów

  • Numer 5, 20 maja 2021r.
  • Numer 4, 22 kwietnia 2021r.
  • Numer 3, 18 marca 2021r.
  • Numer 2, 19 lutego 2021r.
  • Numer 1, 21 stycznia 2021r.
  • Numer 12, 18 grudnia 2020r.
więcej