Policja ujawnia szczegóły akcji w pubie Tapster

Nie milkną echa głośnej interwencji mundurowych w pszczyńskim lokalu. W sobotę, 20 lutego w godzinach wieczornych pod lokalem na Bankowej i na sąsiednich ulicach zaparkowało 15 radiowozów. Mimo obowiązujących obostrzeń, w pubie dwa stoliki były zajęte. Do środka weszło dwóch urzędników sanepidu i kilku policjantów.

Wiele pytań i kontrowersji budzi udział w akcji aż 45 mundurowych z pszczyńskiej jednostki i katowickiego oddziału prewencji. Dysproporcja pomiędzy siłami policji a liczbą gości w lokalu była widoczna gołym okiem. O skalę zastosowanych środków pytał komendanta wojewódzkiego w Katowicach Przemysław Koperski. W odpowiedzi inspektor Roman Rabsztyn ujawnił m.in., że w lokalu Tapster Pub nie prowadzono akcji policyjnej, zaś podjęte działania miały charakter zabezpieczenia prewencyjnego wynikającego z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Podczas sobotnich działań mundurowi wylegitymowali 11 osób, które były w lokalu, wystawili cztery mandaty karne kredytowe i skierowano 6 wniosków do sądu o ukaranie sprawców wykroczenia. Z kolei efektem kontroli urzędników sanepidu było nałożenie mandatu i wydanie decyzji o zamknięciu w trybie natychmiastowym sali restauracyjnej.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 6 (17 czerwca 2021r.)

Archiwum numerów

  • Numer 5, 20 maja 2021r.
  • Numer 4, 22 kwietnia 2021r.
  • Numer 3, 18 marca 2021r.
  • Numer 2, 19 lutego 2021r.
  • Numer 1, 21 stycznia 2021r.
  • Numer 12, 18 grudnia 2020r.
więcej